ERL6215K000JKWF2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL6215K000JKWF2
DigiKey Part Number
541-ERL6215K000JKWF2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL6215K000JKWF2
Description
RES 15K OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)