ERL325K6200FKEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
5.62 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL325K6200FKEB500
DigiKey Part Number
541-ERL325K6200FKEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL325K6200FKEB500
Description
RES 5.62K OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)