ERL32392R00FKEA500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
392 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL32392R00FKEA500
DigiKey Part Number
541-ERL32392R00FKEA500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL32392R00FKEA500
Description
RES 392 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)