ERL3237R400FKEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
37.4 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL3237R400FKEK500
DigiKey Part Number
541-ERL3237R400FKEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL3237R400FKEK500
Description
RES 37.4 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)