ERL076R3400FKEK500
DigiKey Part Number
541-ERL076R3400FKEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL076R3400FKEK500
Description
RES 6.34 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
6.34 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)