ERL07121K00FKEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
121 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL07121K00FKEB500
DigiKey Part Number
541-ERL07121K00FKEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL07121K00FKEB500
Description
RES 121K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)