ERL051M2000JNEK500
DigiKey Part Number
541-ERL051M2000JNEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL051M2000JNEK500
Description
RES 1.2M OHM 5% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.2 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)