ERL0510M000GNBF36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
10 MOhms ±2% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL0510M000GNBF36
DigiKey Part Number
541-ERL0510M000GNBF36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL0510M000GNBF36
Description
RES 10M OHM 2% 1/8W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)