ERC70909R00BHEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
909 Ohms ±0.1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC70909R00BHEB500
DigiKey Part Number
541-ERC70909R00BHEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC70909R00BHEB500
Description
RES 909 OHM 0.1% 3/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)