ERC654K7000BEEK500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.7 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC654K7000BEEK500
DigiKey Part Number
541-ERC654K7000BEEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC654K7000BEEK500
Description
RES 4.7K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)