ERC6549K900BEEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
49.9 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC6549K900BEEB500
DigiKey Part Number
541-ERC6549K900BEEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC6549K900BEEB500
Description
RES 49.9K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)