ERC6510K500DHEK500
DigiKey Part Number
541-ERC6510K500DHEK500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC6510K500DHEK500
Description
RES 10.5K OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
10.5 kOhms ±0.5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)