ERC553K4800FEEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.48 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERC553K4800FEEB500
DigiKey Part Number
541-ERC553K4800FEEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC553K4800FEEB500
Description
RES 3.48K OHM 1% 1/8W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)