CW0109R000JE733 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
9 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0109R000JE733
DigiKey Part Number
CW0109R000JE733-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0109R000JE733
Description
RES 9 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0109R000JE733 Models
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)