CRCW2512470RJNEH is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 18
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 85,946
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 14,536
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 407
Stackpole Electronics Inc
470 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW2512470RJNEH
DigiKey Part Number
CRCW2512470RJNEH-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Vishay Dale
Manufacturer Product Number
CRCW2512470RJNEH
Description
RES SMD 470 OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW2512470RJNEH Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)