CRCW251230R1DKEHP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Image for CRCW251230R1DKEHP is not available
CRCW251230R1DKEHP
DigiKey Part Number
CRCW251230R1DKEHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW251230R1DKEHP
Description
RES SMD 30.1 OHM 0.5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30.1 Ohms ±0.5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW251230R1DKEHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)