CRCW251215K0JNEH is available for purchase but is not normally stocked.
Panasonic Industry
In Stock: 8,387
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 6,163
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
Similar
Bourns Inc.
15 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW251215K0JNEH
DigiKey Part Number
CRCW251215K0JNEH-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW251215K0JNEH
Description
RES SMD 15K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW251215K0JNEH Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)