CRCW120688R7FKEBC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
Stackpole Electronics Inc
88.7 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
CRCW120688R7FKEBC
DigiKey Part Number
CRCW120688R7FKEBC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120688R7FKEBC
Description
RES 88.7 OHM 1% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW120688R7FKEBC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)