CRCW120643K0JNEA
DigiKey Part Number
541-CRCW120643K0JNEATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW120643K0JNEACT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW120643K0JNEADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120643K0JNEA
Description
RES SMD 43K OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
43 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRCW120643K0JNEA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)