CRCW080518K7FKEB is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 37,459
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
18.7 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW080518K7FKEB
DigiKey Part Number
CRCW080518K7FKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW080518K7FKEB
Description
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/4W 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW080518K7FKEB Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)