CRCW0805120RJNEAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
YAGEO
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
120 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
CRCW0805120RJNEAC
DigiKey Part Number
CRCW0805120RJNEAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805120RJNEAC
Description
RES 120 OHM 5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0805120RJNEAC Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)