CRCW060322K0FKTA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 117,854
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 53,017
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
22 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW060322K0FKTA
DigiKey Part Number
541-CRCW060322K0FKTATR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW060322K0FKTACT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW060322K0FKTADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW060322K0FKTA
Description
RES SMD 22K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW060322K0FKTA Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)