CRCW0603100KFKTAHP
DigiKey Part Number
541-CRCW0603100KFKTAHPTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CRCW0603100KFKTAHPCT-ND - Cut Tape (CT)
541-CRCW0603100KFKTAHPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Vishay Dale
Manufacturer Product Number
CRCW0603100KFKTAHP
Description
CRCW0603-HP 100 100K 1% RT1
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)