CRA04S083100KJTD is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 4,488,575
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 8,705
Datasheet
YAGEO
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
100k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
CRA04S083100KJTD
DigiKey Part Number
CRA4S8100KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Vishay Dale
Manufacturer Product Number
CRA04S083100KJTD
Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 0804
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRA04S083100KJTD Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
100k
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)