CPF210K000FKE14
DigiKey Part Number
541-CPF210K000FKE14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF210K000FKE14
Description
RES 10K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)