CMF70600R00BHBF
DigiKey Part Number
CMF70600R00BHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF70600R00BHBF
Description
RES 600 OHM 1.75W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms ±0.1% 1.75W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF70600R00BHBF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)