CMF65274K00FKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
274 kOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65274K00FKEK
DigiKey Part Number
CMF65274K00FKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65274K00FKEK
Description
RES 274K OHM 1.5W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF65274K00FKEK Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)