CMF65225R00BHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
225 Ohms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65225R00BHEK
DigiKey Part Number
CMF65225R00BHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65225R00BHEK
Description
RES 225 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF65225R00BHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)