CMF65180R00GKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
180 Ohms ±2% 1.5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF65180R00GKEA
DigiKey Part Number
CMF65180R00GKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF65180R00GKEA
Description
RES 180 OHM 1.5W 2% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF65180R00GKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)