CMF60R87000FNEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
870 mOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60R87000FNEB
DigiKey Part Number
CMF60R87000FNEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60R87000FNEB
Description
RES 0.87 OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60R87000FNEB Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)