CMF6075K000CHEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
75 kOhms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6075K000CHEK
DigiKey Part Number
CMF6075K000CHEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6075K000CHEK
Description
RES 75K OHM 1W 0.25% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF6075K000CHEK Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)