CMF601K0500FKRE70 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.05 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF601K0500FKRE70
DigiKey Part Number
CMF601K0500FKRE70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
CMF601K0500FKRE70
Description
RES 1.05K OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF601K0500FKRE70 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)