CMF6015K000BERE is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
15 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6015K000BERE
DigiKey Part Number
CMF6015K000BERE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6015K000BERE
Description
RES 15K OHM 1W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6015K000BERE Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)