CMF5575K000BHEB
DigiKey Part Number
541-CMF5575K000BHEBTR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CMF5575K000BHEBCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5575K000BHEB
Description
RES 75K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
75 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5575K000BHEB Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)