CMF5533K200FKEA70 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 100
33.2 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5533K200FKEA70
DigiKey Part Number
CMF5533K200FKEA70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5533K200FKEA70
Description
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF5533K200FKEA70 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)