CMF5527K000JHBF
DigiKey Part Number
CMF5527K000JHBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF5527K000JHBF
Description
RES 27K OHM 1/2W 5% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
27 kOhms ±5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
CMF5527K000JHBF Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)