CMF5515K770BHR6 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
15.77 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF5515K770BHR6
DigiKey Part Number
CMF5515K770BHR6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
CMF5515K770BHR6
Description
RES 15.77K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF5515K770BHR6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)