CMF20300K00JNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
300 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF20300K00JNEA
DigiKey Part Number
CMF20300K00JNEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF20300K00JNEA
Description
RES 300K OHM 1W 5% AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF20300K00JNEA Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)