CMF202K7000JKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 724
Datasheet
2.7 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF202K7000JKEA
DigiKey Part Number
CMF202K7000JKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF202K7000JKEA
Description
RES 2.7K OHM 1W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF202K7000JKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)