CMF202K0000GKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 101
2 kOhms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF202K0000GKEB
DigiKey Part Number
CMF202K0000GKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF202K0000GKEB
Description
RES 2K OHM 1W 2% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF202K0000GKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)