CMF0762K000JKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
62 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF0762K000JKEB
DigiKey Part Number
CMF0762K000JKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF0762K000JKEB
Description
RES 62K OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF0762K000JKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)