CMF07330R00JKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
YAGEO
Similar
Stackpole Electronics Inc
330 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF07330R00JKEB
DigiKey Part Number
CMF07330R00JKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF07330R00JKEB
Description
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF07330R00JKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)