PATT1206L1R00FGT1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PATT1206L1R00FGT1 |
Description | RES SMD 1 OHM 1% 0.4W 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PATT1206L1R00FGT1 Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 250°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm) |