PATT0603E1000BGT1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PATT0603E1000BGT1 |
Description | RES SMD 100 OHM 0.1% 0.15W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PATT0603E1000BGT1 Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 250°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm) |