PAT0805E1910BST1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 199
191 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
PAT0805E1910BST1
DigiKey Part Number
PAT0805E1910BST1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAT0805E1910BST1
Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/5W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
PAT0805E1910BST1 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.018" (0.46mm)