PAT0805E1802BST1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PAT0805E1802BST1 |
Description | RES SMD 18K OHM 0.1% 1/5W 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 18 kOhms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PAT0805E1802BST1 Models |
Category | Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm) |