ORNTV10022502T0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 0
Datasheet
10k, 25k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Voltage Divider 5 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ORNTV10022502T0
DigiKey Part Number
ORNTV10022502T0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORNTV10022502T0
Description
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Applications
Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type
Voltage Divider
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
10k, 25k
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Tolerance
±0.1%
Supplier Device Package
8-SOIC
Number of Resistors
5
Size / Dimension
0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Height - Seated (Max)
0.068" (1.73mm)
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C