MORNTA1001AT5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MORNTA1001AT5 |
Description | RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8TSSOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1k Ohm ±0.1% 50mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MORNTA1001AT5 Models |
Category | Resistor-Ratio-Drift ±1ppm/°C |
Manufacturer Vishay Dale Thin Film | Number of Pins 8 |
Series | Power Per Element 50mW |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Circuit Type Isolated | Mounting Type Surface Mount |
Resistance (Ohms) 1k | Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
Tolerance ±0.1% | Supplier Device Package 8-MSOP |
Number of Resistors 4 | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Resistor Matching Ratio ±0.05% | Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm) |