WR506170A1802JGP00 is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 559
18 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Oxide Film
WR506170A1802JGP00
DigiKey Part Number
56-WR506170A1802JGP00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR506170A1802JGP00
Description
WR5 18K 5% RP
Detailed Description
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)