WK80922001501JG100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
1.5 kOhms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Oxide Film
WK80922001501JG100
DigiKey Part Number
56-WK80922001501JG100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK80922001501JG100
Description
WK8 1K5 5% R1
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Pulse Withstanding
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.354" Dia x 0.787" L (9.00mm x 20.00mm)